wtorek, 29 stycznia 2013

Pomagam...

Brak mi słów, aby opisać jak cierpią rodzice, gdy dotyka ich choroba dziecka. Postaram się pomóc, na pewno 1% podatku przekażę dla Zuzi (zresztą wszystkich, którym robię rozliczenia PIT namówię do tego). Organizowany jest również w Busku kiermasz z artykułami dziecięcymi, zabawkami itp, ja dorzucę coś z rękodzieła. Zamieszczam tutaj apel rodziców Zuzi:

Apel o pomoc.
Nasza Zuzia urodziła się w kwietniu 2006r w busku-zdroju, jest bardzo żywą,wesołą, uśmiechniętą dziewczynką. Jest bardzo wrażliwa i otwarta do ludzi, uwielbia zwierzęta, malować. Zuzia w styczniu 2013 roku zachorowała, lekarze wykryli guza w jamie brzusznej o rozmiarach 360 ml. Po szczegółowych badaniach zdiagnozowali że jest to neuroblastoma (zwojak zarodkowy współczulny) wysokiego... ryzyka IV zaawansowania klinicznego.

Jest to guz wychodzący z prawej nadnerczy z przerzutem do kości, prawej łopatki. Jest to nowotwór złośliwy, bardzo podstępny, bardzo trudny do wyleczenia dostępnymi w Polsce metodami. Obecnie Zuzia rozpoczęła leczenie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym na Prokocimiu w Krakowie na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej, kierownik oddziału prof. dr. hab. n. med. Walentyna Balwierz.
Zuzię czeka bardzo długa, bolesna i kosztowna droga leczenia, jednak mimo tego zyskuje tylko 30 % szans na wyzdrowienie. Aby Zuzia mogła zapomnieć o chorobie i zyskać dodatkowe 20% szans na wyzdrowienie musi udać się do Niemiec do Kliniki w Greifswaldzie na bardzo kosztowną terapię leczenia przeciwciałami, niestety to leczenie nie jest refundowane przez NFZ , a koszt pobytu w klinice na dzień dzisiejszy wynosi 140 000 euro. Jest to ogromna kwota, niestety nie posiadamy takiej sumy dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o przekazywanie wpłat 1% podatku i innych darowizn na dalsze leczenie Zuzi. Zuzia jest podopieczną Fundacji "WYSPY SZCZĘŚLIWE" KRS 0000225443 w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, Kraków ul. Wielicka 265. 
Wpłaty prosimy dokonywać na nr. konta PKO BP IO KRAKÓW 83 1020 28920000 5302 0150 85 22 na hasło: ZUZIA STACHOWICZ. Bardzo ważne jest aby pamiętać o zapisaniu hasła na przelewie gdyż to gwarantuje ,że wasze pieniążki będą przeznaczone na leczenie właśnie naszej Zuzieńki. Z góry serdecznie wszystkim dziękujemy. Cała rodzina Zuzi.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz